Spor Alanları

 

Kapalı Spor Salonu

Okulumuzda 1.500 m2 kapalı alana sahip olan kompleksimizde bulunan kapalı spor salonumuzda; futbol, basketbol, voleybol, hentbol, futsal ve badminton dersleri yapılmakta ve öğrencilerin fiziksel gelişimine de üst düzey katkı sağlanmaktadır. Profesyonel malzemeler ile, güvenliği ön planda tutacak şekilde tasarlanmış kapalı spor salonumuzda ders materyalleri de yine profesyonel ürünlerden seçilerek öğrencilerimizin hizmetine sunulmaktadır.

 
Aletli Cimnastik ve Step Aerobik

Öğrencilerimizin bedensel gelişimine eğlence ile katkı sağlamak amaçlı uyguladığımız cimnastik ve step aerobik derslerini, içeriğe uygun zemin ve aletlerle kullanarak oluşturulmuş özel salonumuzda yapıyoruz.

 

Buz Pateni

Sporcu olabilecek bir çocuğun buz pateni sporuna başlama yaşı 4-6 yaştır. Okulumuzda bu yönde verilen eğitim sayesinde çocuklarımızın öz güveni, beden dili kullanımı, duruş estetiği, esnekliği, bedensel yetenekleri ve müzik eşliğinde yapılmasından dolayı ritim duyguları hızla gelişiyor. Yaklaşık 120 m2 büyüklüğündeki salonumuzda öğrencilerimizin dönüşümlü olarak ders işlediği pistimizde Türkiye Buz Pateni Federasyonu ile koordineli çalışılmaktadır. 

Yüzme Havuzu

Spor kompleksimizde yer alan yarı olimpik kapalı yüzme havuzu öğrencilerimizin yüzme anlamında tüm ihtiyaçlarını karşılar niteliktedir. Isı ve nem kontrollü havuzumuzda kullanılan su ve kimyasallar düzenli olarak denetlenir. Özel havuz görevlileri, yardımcı öğretmenler ve milli yüzücü öğretmenlerimiz tarafından dersler sistemli bir şekilde yürütülmektedir. 

Halı Saha

Şehrin gürültüsünden uzakta yeşil bir bahçeye sahip olan okulumuzda, öğrencilerimize yaz aylarında temiz havada spor yapma imkanı sunuyoruz. Bunun yanı sıra sentetik çim sahamız; okul turnuvaları, branş dersleri ve kulüp saatlerinde kullanılmak üzere öğrencilerimizin hizmetindedir.