Akıl Ve Zeka Oyunları

Akıl Oyunları EğitimiAraştırmalar göstermektedir ki, sınıf ortamında oynanan masa oyunları özellikle eğitim ve öğretimde çocukların ve öğretmenlerin işlerini bir hayli kolaylaştırmaktadır. Özel tasarlanmış masa oyunları sayesinde, her yaştaki bireyin bilişsel becerilerini güçlendirmesi, hayatın getirdiği zorlukları aşmada kendini daha dirençli hissetmesi gerçekten de mümkündür. Okulumuzda Akıl Oyunları Atölyesinde, özel tasarlanmış bir program çerçevesinde aktif eğitim modeli uygulanmaktadır. Aktif eğitim modelimiz şu şekildedir:


ABD, Kanada, İngiltere, Avusturya ve Çin Halk Cumhuriyeti üniversiteleri tarafından bilişsel becerilere katkısı onaylanmış masa oyunları (board games) özenle seçilmiş bu oyunlar sayesinde öğrencilerimize dikkat, odaklanma, çalışan bellek, hız , refleks, el-göz koordinasyonu, problem çözme, strateji, planlama, mantık, analitik zekâ, kısa süreli bellek ve uzaysal algılama becerilerini çalıştırma ve geliştirme olanağı sağlanır.


Akıllı tahta aracılığı ile oynatılan, itinayla seçilmiş online oyunlar (web oyunları) aracılığıyla öğrencilerimiz dikkat, konsantrasyon, el-göz koordinasyonu, uzun süreli bellek, sözel ifade becerisi, karşılık verme süresi ve görsel tarama alanlarında kendilerini tanıma ve geliştirme olanağına sahiptir.

 

Aktif eğitim modelimizin bütünlüğü sayesinde, anasınıfından itibaren öğrencilerimiz:

 

       ·      İşitsel kısa süreli bellek

       ·      Bağlamsal Bellek

       ·      Bölünmüş Dikkat

       ·      Odaklanma

       ·      El-Göz koordinasyonu

       ·      Ketleme

       ·      Adlandırma

       ·      Planlama

       ·      İşlem Hızı

       ·      Farkına varma gibi becerilerini geliştirir.