FOTOĞRAFÇILIK

Fotoğrafçılık Kulübüne katılacak tüm öğrencilere dijital fotoğrafçılığın teknik ve yaratıcı yanlarının öğretilmesinin yanı sıra hayat boyu kullanabilecekleri farklı bakış açıları kazandırılacaktır. Oluşturulacak fotoğraf kulübü öğrencilerin sanatsal faaliyetlere katılımları destekleyecektir. Yapılacak eğitimlerde pratik ve teorik olarak ilerlenecektir. 

Fotoğrafçılık kulübünde uluslararası fotoğraf sanatçıları önderliğinde Temel Fotoğraf Makinesi (Diyafram ve Enstantane İlişkisi, Makine çeşitleri, sensör çeşitleri, uzun ve kısa pozlamalar ile enstantane bilgisi) ,  Objektifler (Temel objektif çeşitleri, özellikleri, kullanım alanları ve alan derinliği kavramı ile diyafram bilgisi), Işık (Fotoğrafta Işık kullanımı - aydınlatma / ışık çeşitleri, Işık ve Renk Bilgisi, fotoğraf makinesi ile ışık ölçümleri, Işığın yönleri ve ışık çeşitleri), Kompozisyon (Fotoğrafta Kompozisyon ve Fotoğrafın Yapısal Öğeleri, fotoğrafta dikkat edilmesi gereken temel kompozisyon ve estetik kuralları) vb. konular işlenecektir. Fotoğrafçılık Kulübü yılsonunda çektikleri fotoğrafları tüm velilerimize kolaj halinde sergileyeceklerdir.

 Uygulama Sınıfı: 9 ve 10. Sınıflar 

Kulüp Katılım Kriterleri:

Bu alana ilgi duyup çalışmaları aktif bir şekilde sürdürebilen, bireysel sorumluluklarının bilincinde olan, disiplinli çalışma ortamına uygun öğrenciler seçilir.